Superjídlo

BALLINGŮV SÁL NTK – 11:00 HOD

Kampan a superpotraviny

290 Kč

400 Kč na místě

Film: Řetězec superpotravin (70 min), Kanada

Superpotraviny – každou chvíli přicházejí výživoví specialisté i samozvané celebrity s objevem nějaké potraviny, která má prý zázračné vlastnosti. Netloustne se po ní, a kdo se jí cpe od rána do večera, bude žít navěky. Stejně je to s quinoou – jednou z hlavních hvězd filmu “Superfood Chain”. Co se ale stane, když se z vaší lokální plodiny stane poklad, o který mají zájem globální zemědělské korporace nebo státy, jako je Čína, USA či Španělsko?

Degustační menu

připraví Zdeněk Marcín ze světových i českých superpotravin

  • welcome drink: borůvkový koktejl s mátou
  • salát z quinoi s pečenou dýní
  • losos s pohankou
  • superbowl – teff, kokos, kakao

Hosté:

Prof. RNDr. František Vyskočil, DrSc. je český neurofyziolog a profesor fyziologie a farmakologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Ve Fyziologickém ústavu AV ČR se zabývá neurofyziologií a biofyzikou buněčných membrán. Objevil nekvantové uvolňování neuropřenašečů na synapsích savců.

Ing. Kateřina Kašparová, Ph.D. – ultra běžkyně, reprezentantka ČR v běhu na 100 km a 24 hodin. Žije si svůj sen a jeden za druhým si i plní. V loňském roce získala druhé místo na Spartathlonu (246 km), čímž si udělala další čárku ve svém snáři. Vše co dělá, dělá s nadšením a úsměvem, ať už se jedná o výuku matematiky, běh a nebo třeba vaření..

Mgr. Pavel Houdek je instruktor sebeobrany, propagátor a lektor zdravého stravování a veganství.

Trailer k filmu Řetězec superpotravin